Ölür Müsün, Öldürür Müsün!

Hücum oyuncularını parlatmayı, serpilip büyümesini sağlamayı görev addetmiş Hollanda ligi Eredivisie'nin bize bu sezon sunduğu en göz önündeki yetenek 19 yaşındaki İsveçli John Guidetti. Kenya'daki macerasından ailesine, tekniğini nasıl geliştirdiğine dair Hayatım Futbol'un Hollanda muhabiri Fırat Topal genişçe bir yazı kaleme almıştı ama konumuz bu kez onun muazzam yetenekleri değil, bu haftasonu gördüğü kırmızı kart...John kardeşimiz zorlu geçen RKC maçının ikinci yarısında bu sezonki 18.golünü atıp hocası Ronald Koeman'ı rahatlatıyor ama o da ne! Sarı kartı olan Guidetti gole formasını çıkararak sevinince ikinci sarı kartı da yiyerek atılıyor. 10 kişi kalan Feyenoord da 86.dakikada Robert Braber'in golüne engel olamayıp evinde iki puanı bırakıyor. İşin daha da kötüsü Feyenoord haftaya ezeli rakibi PSV Eindhoven'a konuk olacak ve takımın en golcü ismi John Guidetti bu maçta cezalı!

Ronaldo Koeman da basın toplantısında çıldırmış, Guidetti'ye vermiş veriştirmiş. Adam net haklı. Şu yaptığını kazara Emre Çolak falan yapsa Fatih hoca ağız burun girmişti, Ünal Aysal zor alırdı elinden çocuğu. Ölür müsün, öldürür müsün!

Bu arada haberde de yazıldığı üzere John Guidetti'nin bonservisinin Manchester City'de olduğunu ve İsveçlinin sezon sonu Feyenoord'da kalmayacağını hatırlatalım. City'nin kadro şişikliği düşünülürse bir Miroslav Stoch vakası daha olabilir, uyanık olmak lazım...

*Videoyu twitter'dan paslayan @BatuhanAkcil'a da teşekkürler...

Bu Yazıyı Paylaş!

Bookmark and Share

1 yorum:

turkusev dedi ki...

Bir hafta önce blogumda guidetti hakkinda bir yazi yazmisdim.
http://turkusev.blogspot.com/2012/02/transfer-beklentisi-john-guidetti.html

Related Posts with Thumbnails